Powrót Budki Suflera z Felicjanem Andrzejczakiem na płycie

Na antenie radia Pon. 23.11.2020 12:53:00
23
lis 2020

Budka Suflera powróciła z nowym albumem zatytułowanym „10 lat samotności”. W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości muzycy postanowili nagrać nagrać pierwszą płytę wspólnie z Felicjanem Adnrzejczakiem.

Jak mówią - Było nas czterech: Romual Lipko, Felicjan Andrzejczak, Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski. Piosenki Romka, oczywiście premierowe, oferta tekstowa skierowana do starych kumpli; Bogdana Olewicza, Marka Dutkiewicza, Jacka Cygana i Zbigniewa Hołdysa, Razem z nami zaczęli tę pracę pozostali koledzy z zespołu, gitarzyści Piotrek Bogutyn i Darek Bafeltowski. Do tej ekipy dołączył Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od lat pracujący na rynku amerykańskim. Stało się jednak najgorsze, w lutym tego roku odszedł od nas Romek Lipko. Gdy pierwszy szok minął postanowiliśmy dokończyć to co wspólnie zaczęliśmy. Wyobrażając sobie, że nadal jesteśmy razem, numer po numerze zamienialiśmy źródłowe linie melodyczne w gotowe nagrania" - wyjaśniają muzycy.

Początkowa wizja komercyjnej, profesjonalnej płyty w naturalny sposób zmieniła się w ukłon i hołd skierowany do przyjaciela. „10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te trzynaście różnych piosenek to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie.
Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce i wyobraźnię… I jak mówią muzycy "powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła…”
Płytę promuje singiel „10 lat samotności” z muzyką Romualda Lipko i tekstem jego wieloletniego przyjaciela Zbigniewa Hołdysa.


AKa [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.