PTAKOVA i jej debiutancka płyta na antenie Radia Podlasie

Na antenie radia Wt. 10.11.2020 16:13:00
10
lis 2020

„Suma wszystkich dźwięków”- to tytuł debiutanckiej płyty Natalii Ptak występującej pod pseudonimem PTAKOVA.

Wokalistka udowodniła, że nie brakuje jej artystycznej dojrzałości i że najważniejsze są emocje zawarte w muzyce i sposób zaprezentowania ich światu. Ptakova odkryła na to swój własny przepis – jest w 100% sobą i opowiada swoje własne historie.

Na płytę „Suma wszystkich dźwięków” składa się trzynaście takich historii. Każdy z utworów to zapis osobistych emocji, myśli i przeżyć. - Płyta tworzyła się przez mniej więcej rok, ale tak naprawdę jest zbiorem wielu mych emocji i doświadczeń z ostatnich kilku lat. Nazywam ją pewnego rodzaju pamiętnikiem, bo każdy utwór na niej zawarty to wycinek z życia ubrany dodatkowo w barwne słowa i metafory. Choć często zasłaniam się piórami ze stali, z natury jestem bardzo wrażliwym ptakiem. Przeżywam, analizuję, rozmyślam. Wszystko to - tak myślę - widać i słychać na tej płycie. Oto agregat refleksji i poruszeń, którymi pragnęłam podzielić się ze światem – mówi Ptakova.

Producentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic znany ze współpracy z takimi artystami jak Mela Koteluk, Artur Rojek czy Sorry Boys. Szybko okazało się, że nadawanie na tych samych muzycznych falach musi zakończyć się powodzeniem. Teksty Natalia stworzyła pod czujnym okiem Jacka Szymkiewicza, czyli Budynia z Pogodno, którego umiejętności nie raz posłużyły jako dobry drogowskaz do trafnej transkrypcji rzeczywistości. Utwór "Bez nas" gościnnie wyprodukował Kuba Karaś z The Dumplings.

Ptakova swoim pierwszym albumem pokazuje, że nie chce się szufladkować, jest otwarta na różnorodne, nowoczesne brzmienia.


AKa/Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.