Łosice

Będzie czyściej do majówki

Region Wt. 20.04.2021 18:08:45
20
kwi 2021

Trzy organizacje zwarły szeregi, aby w tym roku zawiązać Sztab Operacji Czysta Rzeka i 17 kwietnia posprzątać okolice Bugu.

Wspólny sztab utworzyły stowarzyszenie Przyjazne Mierzwice, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Sarnaki i Polski Związek Wędkarski – komórka organizacyjna w Sarnakach. Z informacji uzyskanych od Karoliny Morawskiej, reprezentującej Przyjazne Mierzwice dowiadujemy się, że 17 kwietnia Młodzieżówka OSP oraz mieszkańcy Fronołowa oczyszczali okolice mostu na Bugu, zaczynając od przejazdu. Wędkarze zajęli się nabrzeżem jeziora Trojan i ogólnodostępną wiatą z kominkiem za ośrodkiem Caro, a mierzwicanie terenami publicznymi w swojej wsi. W efekcie ponad 100 worków śmieci zabrała firma zajmująca się odbiorem odpadów na podstawie umowy z samorządem, który najprawdopodobniej za to dodatkowo zapłaci.

- Na szczęście mieliśmy trochę worków z gminy, bo pakietów dostaliśmy tylko 20, taki był limit. Chętnych, oczywiście było dużo więcej. Skoro przyszli, nie mogliśmy ich odesłać z kwitkiem, każdy mógł się włączyć i miał co robić. Dziękujemy wszystkim, przynajmniej przed majówką będzie czyściej – zauważa Karolina Morawska.

Fot. K. Morawska

BM/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.