Biała Podlaska

Biała Podlaska: Kolejne odkrycia w Parku Radziwiłłów

Region Czw. 05.08.2021 14:57:43
05
sie 2021

Fragmenty przepięknej armatki wiwatówki pochodzącej prawdopodobnie z czasów Hieronima Floriana Radziwiłła, elementy unikatowej ceramiki z manufaktury Anny z Sanguszków Radziwiłłowej - to tylko niektóre eksponaty, które udało się odkryć 4 sierpnia podczas prac archeologicznych prowadzonych w Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej.

Na jednym z wykopanych elementów ceramiki widnieje charakterystyczna dla bialskiej manufaktury literka „B”. Specjaliści kontynuują prace, codziennie odkrywając nową historię Radziwiłłów i miasta Biała Podlaska. Bialska Perła odzyskuje swój blask.

Choć prace archeologiczne w parku Radziwiłłów prowadzone są od marca br. to niemal codziennie udaje się odkrywać tysiące cennych przedmiotów m.in. fragmenty różnego rodzaju ceramiki z czasów Radziwiłłów, monety, kafelki i wiele, wiele innych. Wczoraj podczas prac archeologicznych udało się odnaleźć fragmenty przepięknej armatki wiwatówki pochodzącej prawdopodobnie z czasów Hieronima Floriana Radziwiłła.

O tym co już dało się znaleźć, a także o najnowszych odkryciach opowiada Mieczysław Bienia, archeolog Muzeum Południowego Podlasia. POSŁUCHAJ


Warto przypomnieć, że dotychczas odkryto fundamenty pałacu południowego, kuchnię oraz tzw. chłodnię Radziwiłłów.ICH/Biała Podlaska [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.