Biała Podlaska

Biała Podlaska pamięta o Sybirakach

Region Sob. 17.09.2022 15:17:08
17
wrz 2022

Tradycyjnie przy Pomniku Sybiraków na uroczystościach, które Miasto Biała Podlaska zorganizowało we współpracy z panią prezes Związku Sybiraków, Barbarą Jakubiuk, zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, przedstawiciele Rady Miasta Biała Podlaska, bialskich spółek miejskich oraz instytucji kultury i szkół , by oddać cześć i zaświadczyć o pamięci o tragedii milionów zesłańców i ich bliskich.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się Mszą św., w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, następnie delegacje i poczty sztandarowe udały się pod Pomnik Sybiraków na dalszą część uroczystości podczas, której głos zaprał Michał Litwiniuk, prezydent Miasta Biała Podlaska. Następnie odczytany został Apel Poległych oraz oddano salwę honorową.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców przez przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, przedstawiciele Rady Miasta Biała Podlaska, bialskich spółek miejskich oraz instytucji kultury i szkół.
Krótkie podsumowanie uroczystości w Rozmowie Radia Podlasie z prezydentem Michałem Litwiniukiem. Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.