Bielsk Podlaski

Bielskie Babeczki nadal pomagają

Region Pt. 13.11.2020 15:31:00
13
lis 2020

„Bielskie Babeczki szyją Maseczki”, to grupa nieformalna, która powstała wiosną, kiedy brakowało maseczek ochronnych. Uszyły tysiące maseczek ochronnych, które trafiały do szpitali, DPS-ów, instytucji i firm. Dziś maseczki są już łatwiej dostępne, ale grupa nadal działa, powiedziała naszemu radiu pani Beata Małkińska koordynatorka „Bielskich Babeczek”.

Grupa „Bielskie Babeczki” angażuje się teraz w pomoc dzieciom chorym na SMA, dla których prowadzone są zbiórki pieniędzy na lek kosztujący 9,5 mln zł. Dzieląc się swoimi doświadczeniami pani Beata Małkińska podkreśla, że życzliwość ludzi jest ogromna, ale w małym środowisku coraz trudniej jest prowadzić zbiórki pieniędzy. Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że ludzie chcą pomagać i każdy już wsparł akcję, a pieniędzy ciągle jest za mało.

Ze względu na obecne obostrzenia sanitarne, „Bielskie Babeczki” zrezygnowały z organizacji pikników i kiermaszy, a swoją działalność przeniosły do mediów społecznościowych. Jak mówi Beata Małkińska, jest to nowy obszar działań i trzeba nauczyć się organizacji wydarzeń on-line.

Podczas Gali Wolontariatu, która w tym roku została zorganizowana w Siemiatyczach, o nieformalnej grupie „Bielskie Babeczki szyją Maseczki”, która podejmuje kolejne formy pomocy, z panią Beatą Małkińską rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Wywiad dostępny jest w internetowym Archiwum Dźwięków KRP. POSŁUCHAJ

Foto: Abol / Archiwum
ABol [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.