Garwolin

Borowie: akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Region Pon. 13.09.2021 12:32:21
13
wrz 2021

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, w której udział wzięły przedszkolaki ze wszystkich placówek w gminie.

Jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, domu, podczas zabawy? Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania przedszkolakom odpowiedział dzielnicowy gminy Borowie asp. Łukasz Rosłaniec oraz sierż. Paweł Pudło. Podczas spotkania prowadzący funkcjonariusze sprawdzili wiedzę dzieci na temat bezpiecznego zachowania się na jezdni, podczas drogi do szkoły i powrotu do domu.
Dzieci przysłuchiwały się uważnie i były bardzo zaangażowane w spotkanie. Zadawały mnóstwo pytań i opowiadały różne historie związane z niebezpiecznym poruszaniem się na drodze. Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski z herbem gminy Borowie zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowiu.

-Rozmowa o obowiązujących przepisach nie jest zwykłą lekcją, lecz praktyczną nauką dobrych nawyków oraz umiejętności rozpoznawania zagrożeń. Bo przecież każdy z nas chce żeby nasze dzieci były bezpieczne- informuje Katarzyna Iwaniec, dyrektor GOK w Borowiu.inf. pras.
WJ/Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.