Garwolin

Borowie: inwestują w ochronę środowiska

Region Śr. 11.05.2022 09:23:13
11
maj 2022

W gminie wiele inwestują w środowisko. Ostatnio strażacy włączyli się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew na stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej, natomiast w akcji usuwania folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, z 64 gospodarstw odebrano ponad 30 ton tych odpadów.

- Samorząd gminy Borowie w ostatnim czasie realizował dwa zadania związane z ochroną środowiska. Pierwsze związane było bezpośrednio z obchodami 100. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej i w związku z tą okazją, strażacy ochotnicy z Borowia, Głoskowa i Jaźwin postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew pn. „100 drzew na 100 lat OSP”- mówi zastępca wójta gminy Piotr Zając. 5 maja, strażacy na czele z wójtem Wiesławem Gąską, który jednocześnie pełni funkcję prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, prowadzili akcję nasadzenia drzew. W ramach akcji, na terenie zabytkowego parku w Borowiu oraz w pobliżu przylegającego do niego stawu, nasadzono dęby, wiązy i lipy, a wszystkie sadzonki zostały nieodpłatnie przekazane przez Nadleśnictwo Garwolin.

Drugie zadanie, które w ostatnim czasie realizował samorząd gminy, to usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie gminy. - Od 64 rolników, którzy wcześniej złożyli wnioski, odebrano ponad 30 ton odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu big bag...- dodaje.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z zastępcą wójta gminy Piotrem Zającem.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.