Łuków

Chryzantemy na łukowskim placu i cmentarzu wojennym

Region Czw. 05.11.2020 16:45:00
05
lis 2020

Łukowski magistrat kupił ponad sto chryzantem. Pojawiły się one m.in. na Placu Solidarności i Wolności. Ustawiono je także na grobach żołnierzy na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej.

Po tym, jak ze względów epidemiologicznych zapadła decyzja o zamknięciu cmentarzy ustał handel wokół nekropoli. Osoby, które co roku zajmowały się sprzedażą kwiatów i zniczy mieli problem. Z pomocą ruszyli mieszkańcy Łukowa. W sobotę 31 października kupowali kwiaty od sprzedawców. Pisaliśmy też Państwu o panu Dariuszu, który w sobotnie popołudnie kupił wszystkie kwiaty od handlujących tam wtedy osób. Zakupy postanowiły też zrobić władze Łukowa. Urząd Miasta zakupił ponad sto chryzantem. Część z nich trafiła na Plac Solidarności i Wolności. Część na cmentarz wojenny przy ul. Strzelniczej.

Chryzantemy, których przedsiębiorcy nie mogli sprzedać ze względu na zakaz wstępu na cmentarze, będą też skupować na zlecenie rządu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W Łukowie przedsiębiorcy wciąż mają szansę sprzedać kwiaty. Taką możliwość daje im przedłużenie możliwości handlowania na terenie wokół cmentarza do 8 listopada.

AKup [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.