Biała Podlaska

Covid zbiera śmiertelne żniwo

23
paź 2021

W ostatnich dniach w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim na covid zmarło 5 osób. Coraz więcej jest też nowych zakażeń koronawirusem.

Złe wieści na początek weekendu. Według rządowych raportów w Białej Podlaskiej i powiecie odnotowano ostatniej dobry (dane z 23 października) odpowiednio ponad 50 i ponad 60 nowych przypadków covid. Poprzedniej doby było to również przeszło 50 i 81 nowych potwierdzonych zakażeń. Krzywa cały czas rośnie. Niestety, na covid zmarły dwie osoby z Białej Podlaskiej i 3 z powiatu. Zmarła również jedna osoba w powiecie łosickim.
- Niestety, jest źle, ale to z powodu niskiej wyszczepialności na naszym terenie. Ponad 90 procent leczonych w naszym szpitalu na covid pacjentów, to osoby niezaszczepione. Są w różnym wieku – mówi Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Zapewnia, że jednostka jest przygotowana sprzętowo i logistycznie na czwartą falę.
Policjanci z KMP w Białej Podlaskiej zintensyfikowali kontrole stosowania obostrzeń w placówkach handlowych i komunikacji zbiorowej. Odbywają się wspólne patrole funkcjonariuszy i pracowników sanepidu. Jak informuje komisarz Barbara Salczyńska – Pyrchla, rzecznik bialskiej KMP, tylko w październiku odnotowano 600 interwencji zakończonych wystawieniem mandatu lub pouczeniem. W okresie od stycznia do końca września interwencji było ponad 5 100. Policja apeluje o przestrzeganie zasad.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.