Łuków

Dariusz Szustek: Czas przestać idealizować Macieja Cybulskiego

Region Śr. 03.08.2022 09:40:26
03
sie 2022

Starosta łukowski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do swoich ostatnich wpisów w mediach społecznościowych, w których zarzucił byłemu dyrektorowi Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej narażenie jego dzieci na niebezpieczeństwo. Jak podkreślał wielokrotnie, współczuje Maciejowi Cybulskiemu, ponieważ, jego zdaniem, jest on ofiarą osób, którym zależy na podtrzymywaniu konfliktu, a nie na jego dobru.

Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie powiedział, że jego wypowiedzi w mediach społecznościowych, mówiące o nieodpowiedzialnych zachowaniach byłego dyrektora Muzeum Sienkiewicza to nie rzucane oskarżenia, ale fakty. Wyraził ubolewanie z powodu bierności organów ścigania wydarzeniami, o których mówił. Pytany, dlaczego sam, jako urzędnik nie poinformował prokuratury o swojej wiedzy, Dariusz Szustek przyznał, że czekał, aż sprawą zajmą się osoby z otoczenia Macieja Cybulskiego.

Rozmówca Radia Podlasie czasie audycji O Tym Się Mówi podkreślał, że wiedza o dramatycznych wydarzeniach z udziałem byłego dyrektora i jego dzieci jest powszechnie znana. Wyraził przekonanie, że Maciej Cybulski pada ofiarą osób, które próbują wykorzystać jego sytuację dla swoich interesów.

Pytany, czy nie obawia się pozwu w związku z napisanymi i wypowiedzianymi słowami Dariusz Szustek stanowczo zaprzeczył.
POSŁUCHAJ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.