Łuków

Dożynki Gminy Łuków w Dmininie

Region Niedz. 29.08.2021 23:12:40
29
sie 2021

Miejscowość Dminin była w tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Łuków. Na uroczystość w niedzielę, 29 sierpnia przybyły władze gminy, delegacje poszczególnych sołectw, zespoły ludowe i artystyczne z terenu gminy, strażacy z OSP, Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Dminina i okolicznych miejscowości.

Gminne Święto Plonów rozpoczął korowód, w którym poszczególne delegacje niosły wieńce dożynkowe. Następnie sprawowana była pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ks. kan. Andrzeja Kieliszka - msza św. dziękczynna.

Po niej nastąpił obrzęd przekazania dożynkowego chleba przez starostów dożynek - Państwa Agnieszkę i Henryka Szewczyków - władzom gminy. Były też występy gminnych zespołów ludowych i lokalnych artystów. Na zakończenie części oficjalnej ogłoszono wyniki konkursów na najładniejszy wieniec i dekorację dożynkową posesji oraz konkursu KRUS.

Po części oficjalnej wszyscy mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich a następnie wziąć udział w zabawie pod chmurką, która trwała do późnego wieczora.

W trakcie imprezy zbierane były fundusze na wsparcie rolnika z miejscowości Jeziory w Gminie Łuków, którego budynki gospodarcze spłonęły w wyniku uderzenia pioruna. 

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook