Łuków

Dzień Nowych Technologii w Edukacji w łukowskiej „Trójce”

Region Wt. 10.05.2022 09:20:45
10
maj 2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łukowie wzięli udział w obchodach Dnia Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno - komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji odbyły się w łukowskiej „Trójce” pod koniec kwietnia. W nadesłanej do nas teraz relacji, czytamy:

Nowe technologie pozwalają nam efektywnie uczyć się, komunikować, rozwijać pasje i kreatywnie spędzać wolny czas. Wspierają właściwie każdą aktywność, którą chcemy podjąć – sportową, artystyczną, czytelniczą, kulinarną i wiele, wiele innych. Warto poznawać nowe aplikacje, strony internetowe, urządzenia i gadżety.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach z wykorzystaniem Robotic Arm Tank, Self-Balancing Robot, dronów i mbotów. Zaprojektowali dla nich trasy z efektami dźwiękowymi, ruchowymi i świetlnymi. W ramach tych zajęć korzystano z tabletów i laptopów, które umożliwiły komunikację z robotami. Ponadto uczniowie mieli okazję sterowania dronem DJI RYZE TELLO EDU, którego co jakiś czas jest włączamy do codziennych zajęć.

To był bardzo udany dzień oparty na zabawie i pracy z urządzeniami nowej generacji informatycznej.zdjęcia i informacja: SP 3 Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.