Parczew

Finał etapu powiatowego VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Biała Podlaska 2021

Region Pt. 26.11.2021 16:00:34
26
lis 2021

16 listopada w Starostwie Powiatowym w Parczewie odbył się etap powiatowy VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Biała Podlaska 2021. Była to już kolejna edycja olimpiady, zorganizowanej we współpracy 6 powiatów z terenu województwa lubelskiego.

O godz. 10.00 równocześnie test wiedzy etapu powiatowego pisali uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w powiatach: bialskim, lubartowskim, łukowskim, parczewskim, ryckim i włodawskim. -Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz wzrost świadomości młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych- mówi wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk. POSŁUCHAJW etapie powiatowym olimpiady udział wzięło 8 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Parczewskiego.
Laureatami etapu powiatowego olimpiady zostali:

I miejsce – Sebastian Toczko – Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie,
II miejsce – Julia Woźniak – Uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu
III miejsce – Damian Sikora – Uczeń Zespołu Szkół w Parczewie.

Nad prawidłowym przebiegiem etapu powiatowego olimpiady czuwała komisja konkursowa powołana zarządzeniem Starosty Parczewskiego w składzie: Agnieszka Czornak – Przewodnicząca, Anna Ignatowicz, Małgorzata Chilimoniuk – członek komisji. Młodzież biorąca udział w olimpiadzie otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe: głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, opaskę sportową oraz pendrive. Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu w Parczewie. W imieniu Zarządu Powiatu nagrody dla laureatów oraz podziękowania dla fundatorów nagród i osób zaangażowanych w organizację olimpiady wręczył Starosta Janusz Hordejuk i Wicestarosta Artur Jaszczuk.

Olimpiada w 2021 roku została objęta patronatem honorowym przez: Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresę Misiuk i Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz patronatem medialnym przez Katolickie Radio Podlasia, Podlasie 24 i Słowo Podlasia.

Laureaci etapu powiatowego wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się w dniu 16 grudnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.

Inf. Pras. Starostwo Powiatowe w Parczewie
KS [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Suchodolska
+48.500105909

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.