Garwolin

Garwolin: 5. urodziny Klubu Seniora

Region Czw. 18.11.2021 09:47:49
18
lis 2021

14 listopada to niezwykle ważny dzień dla seniorów z Garwolina. Przede wszystkim jest to Ogólnopolski Dzień Seniora, ale w Garwolinie nabiera on szczególnego wymiaru. 5 lat temu w sali konferencyjnej na obiektach sportowych „Garwolanka”, w obecności ówczesnych władz samorządowych i wielu seniorów z Garwolina zainaugurowano oficjalnie działalność Klubu Seniora.

-Dla polityki senioralnej w naszej małej ojczyźnie miało to duże znaczenie, ponieważ utworzono miejsce przyjazne seniorom. Miejsce, w którym mogą czerpać inspiracje do ubogacania swojego życia poprzez kontakty bezpośrednie. Klub to było zmaterializowanie idei pierwszego przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów – Jana Sprzęczki. W wyniku wielu dyskusji postanowiono, że Klub Seniora będzie prowadził szeroko zakrojoną działalność na rzecz osób starszych na podstawie własnego Regulaminu utworzonego na bazie statutu CSiK w Garwolinie. Bezpośrednią opiekę merytoryczną i formalną objął dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, a osobą odpowiedzialną za poprawność działania i wspieranie w pracy została Aneta Kucharska-Mikulska- informuje prezes Klubu Grażyna Makulec.

Zadania zawarte w regulaminie przez cały okres działalności klubu były skrupulatnie i z ogromnym zaangażowaniem wszystkich członków realizowane. Nad sprawnym przebiegiem realizacji wszystkich działań i koordynacją czuwa Zarząd Klubu Seniora. Pierwszym Przewodniczącym Zarządu był pomysłodawca jego utworzenia – Jan Sprzęczka, a od 13 czerwca 2016 r. tę funkcję sprawuje Grażyna Makulec. - 5 lat to w życiu społeczeństwa może niezbyt imponujący czas, ale w strefie polityki senioralnej jest znaczący. Dowodzi on tego, że dostrzegane są problemy osób starszych i wypracowywane sposoby na ich rozwiązywanie. Utwierdza osoby starsze w poczuciu, że są ważnym elementem w życiu miasta- dodaje prezes.

Obchody rocznicy działalności Klubu Seniora zostały zainicjowane przez Zarząd Klubu Seniora i dyrektora CSiK w Garwolinie. Główna uroczystość odbyła się w Kawiarence „Na górce” w GOK-u w niedzielne popołudnie 14 listopada. Pomimo zagrożenia pandemicznego, pomimo strachu przed chorobą, wzięła w niej udział duża grupa seniorów z Garwolina. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na atrakcje tego wieczoru – występ Wojciecha Baduchowskiego i jego córki Antoniny. „Popołudnie z piosenką Krzysztofa Klenczona i nie tylko” dostarczyło zebranym wiele wzruszeń. Seniorów urzekł występ młodej artystki, w szczególności wokal, a wykonanie utworów Fryderyka Chopina na pianinie zachwyciło niezwykłą dojrzałością sceniczną.

Na uroczystym spotkaniu obecna była burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła wraz z wiceprzewodniczącym Andrzejem Ostolskim. Na ręce przewodniczącej Zarządu Klubu Seniora Grażyny Makulec złożyli życzenia i podziękowania za pracę wszystkim seniorom z klubu. - Życzę, by młodzieńcza energia Was nie opuszczała, a codzienne życie pozwalało z optymizmem patrzeń na każdy nowy dzień. Dziękuję z całego serca za całokształt działalności oraz wkład w kulturalno-społeczne życie Garwolina – powiedziała burmistrz Marzena Świeczak.

Poseł na Sejm RP kilku minionych kadencji Stanisława Prządka w niezwykle ciepłych słowach pogratulowała owocnej działalności i podkreśliła wagę istnienia takiej inicjatywy w środowisku senioralnym i nie tylko. Klub Seniora w swojej pracy bardzo sobie ceni współpracę z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Garwolinie. W imieniu dyrektora biblioteki i wszystkich jej pracowników list gratulacyjny odczytała Iwona Anisiewicz. Równie ważna dla członków Klubu Seniora jest współpraca z panią Danutą Kalinowską, reprezentującą garwolińską policję, która również pojawiła się na niedzielnym jubileuszu.

Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Był to dar od dyrektora CSiK i wszystkich jego pracowników. Został sprawiedliwie podzielony przez Jarosława Kargola, Marzenę Świeczak i Grażynę Makulec.

Podczas części oficjalnej Grażyna Makulec, obecna przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora przedstawiła historię klubu. Uzupełniała ją prezentacja fotograficzna przygotowana przez Sławomira Ziędalskiego. W trakcie uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć seniorów, którzy odeszli do wieczności: pana Meterę, Jacka Kołodziejczyka, Jana Biernackiego, Marka Afrykańskiego, Jana Sprzęczkę i Andrzeja Ochnika.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.