Garwolin

Garwolin: zasnął za kierownicą i dachował

Region Wt. 04.05.2021 16:20:08
04
maj 2021

3 maja nad ranem na obwodnicy Garwolina doszło do dachowania samochodu. Prawdopodobnie kierujący toyotą na chwilę zasnął za kierownicą i wypadł z drogi. W groźnie wyglądającym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

3 maja po godzinie 7:00 dyżurny garwolińskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na trasie S17 na wysokości Garwolina w kierunku Lublina samochód wypadł z drogi. - Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący toyotą prawdopodobnie na chwilę zasnął za kierownicą, wypadł z drogi i dachował. Mieszkaniec Ełku podróżował sam. Pomimo zniszczeń pojazdu, mężczyzna na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem- informuje sierż. sztab. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

-Policja na bieżąco analizuje przyczyny wypadków i kolizji. Najczęstszą ich przyczyną, obok niedostosowania prędkości do warunków jazdy i nieprawidłowej zmiany pasów ruchu, są także zmęczenie, senność i obniżona aktywność organizmu. Dlatego apelujemy, by w trakcie wielogodzinnych podróży kierowca obowiązkowo robił przerwy. Równie ważne dla bezpieczeństwa jest zarówno to, czy środek transportu jest sprawny, jak również czy jego kierowca jest wypoczęty i przygotowany do drogi- uzupełnia funkcjonariuszka.

Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.