Garwolin

Gmina Garwolin: miliony na inwestycje drogowe i sportowe

Region Śr. 24.11.2021 09:24:44
24
lis 2021

Dzięki środkom Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w przyszłym roku w gminie Garwolin zmodernizowanych zostanie 13 km dróg, a w ciągu dwóch najbliższych lat rozbudowana będzie infrastruktura sportowa przy szkole w Rudzie Talubskiej. Natomiast z innych źródeł finansowania przebudowana zostanie baza sportowa przy szkole w Michałówce.

Z rządowego programu Polski Ład gmina Garwolin otrzymała 10 559 000 zł, z tego na przebudowę 13 km dróg gminnych przeznaczonych zostanie 6 509 000 zł, a na rozwój infrastruktury sportowej przy szkole w Rudzie Talubskiej 4 050 000 zł. Do wykonania obu zadań gmina dołożyć musi niewielki wkład własny. Gmina otrzymała wstępne promesy i może ruszać z procedurami zmierzającymi do realizacji inwestycji. - Pierwszy przetarg ogłoszony będzie jeszcze w tym tygodniu na drogi gminne i wykonanych zostanie 13 km dróg w wielu miejscowościach. Wszystkie drogi wykonane będą w technologii asfaltowej, ok 7-8 cm tego asfaltu, z poprawą podbudowy i pobocza. Nie będą robione w ramach tego chodniki, bo to już jest większe przedsięwzięcie i w związku z tym większe koszty, naszym na razie priorytetem jest poprawa jakości nawierzchni. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe w niektórych miejscowościach wybudowanie chodników...- mówi wójt Marcin Kołodziejczyk.

W przyszłym roku rozpisany będzie przetarg i w ciągu dwóch najbliższych lat rozbudowana zostanie, zbudowana wcześniej, infrastruktura sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej. Położona będzie sztuczna nawierzchnia, ogrodzona infrastruktura i pobudowane magazyny na sprzęt sportowy oraz trybuny. W przyszłym roku będzie też wykonana infrastruktura sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Michałówce.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Marcinem Kołodziejczykiem.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.