Łuków

Gmina Stanin: murem za mundurem

Region Czw. 25.11.2021 09:37:03
25
lis 2021

Strażacy ochotnicy ze Stanina postanowili stanąć „murem za mundurem” i zorganizowali zbiórkę żywności dla żołnierzy, strażników granicznych i policjantów stacjonujących na granicy polsko – białoruskiej. Jak mówi nam prezes OSP Stanin Piotr Lendzion, efekty zbiórki przekroczyły ich najśmielsze oczekiwania.

„Bardzo chcieliśmy wesprzeć służby mundurowe, które są na granicy polsko – białoruskiej. I tak powstał pomysł zbiórki żywności. Moi strażacy postanowili zaangażować w tę akcję również mieszkańców. Zaproponowaliśmy więc, że mogą włączyć się w pomoc służbom. Daliśmy ogłoszenie w internecie. Ogłosił to też nasz ksiądz proboszcz” – opowiada nam prezes OSP Stanin Piotr Lendzion. I jak dodaje w ciągu zaledwie trzech dni, od niedzieli do wtorku, udało się zebrać słodycze, napoje, konserwy i środki higieniczne. „Efekty zbiórki przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania” - podkreśla prezes Lendzion.

Dary przekazane przez mieszkańców Stanina zbierano w siedzibie OSP. W środę 24 listopada wszystko zostało spakowane i strażackim wozem zawiezione do Kodnia. Tam paczki odebrał od strażaków gen. bryg. Dariusz Lewandowski z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W przekazaniu paczek pomógł poseł Sławomir Skwarek.
Wart dodać, ze dzień wcześniej, druhowie z Woli Okrzejskiej zawieźli do Kodnia kilkaset pyzów, przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. A druhowie ze Stanina zapowiadają, że wkrótce zorganizują kolejną akcję wsparcia służb stacjonujących na granicy polsko – białoruskiej.

Jak mówi wójt Stanina Krzysztof Kazana, akcja strażaków to przede wszystkim wyjątkowa lekcja wychowania obywatelskiego.zdjęcia: podlasie24/OSP Stanin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.