Łuków

Gmina Stanin: odnowiona świetlica w Jarczówku

Region Wt. 28.09.2021 09:09:06
28
wrz 2021

Jarczówek to kolejna miejscowość w gminie Stanin gdzie udało się odnowić świetlicę. Jej oficjalne oddanie do użytku odbyło się w minioną sobotę 25 września.

Jak mówi nam wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana pierwsze kroki w celu odnowienia świetlicy w Jarczówku podjęto w 2015 roku. Wówczas zaczęto regulować stan prawny budynku i otaczającego go terenu. W 2016 roku opracowano dokumentację, a rok później złożono wniosek o dofinansowania na to zadanie. Pieniądze udało się pozyskać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Było to 63 procent wszystkich kosztów, które ostatecznie wyniosły około 700 tys. zł.

Oficjalne oddane do użytku wyremontowanej świetlicy w Jarczówku odbyło się w minioną sobotę 25 września. Była to okazja do spotkania mieszkańców oraz przedstawicieli władz gminy i powiatu. Był też festyn i występ zespołu „Czerwona Jarzębina” ze Stanina.

W tym roku w gminie Stanin oddano do użytku już cztery wyremontowane  świetlice: w Anoninie, Kpinie i Goździe, a teraz w Jarczówku. Otwarcie ostatniej - piątej - zaplanowano na 10 października. Będzie to oficjalne oddanie do użytku odnowionej świetlicy w Zagoździu.

AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.