Łuków

Gwiazdkowa Niespodzianka w SP 5 w Łukowie

Region Czw. 19.01.2023 17:53:38
19
sty 2023

W poniedziałek, 16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie odbyła się bardzo udana impreza pod hasłem „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Koordynatorem i pomysłodawcą akcji był Sławomir Domański, wieloletni społecznik na terenie Łukowa i okolic, honorowy dawca krwi, członek Klubu HDK „Ostoja”, który we współpracy z opiekunem samorządu uczniowskiego „Piątki” Katarzyną Sujką sprawił, że na twarzach wielu uczniów zagościł radosny uśmiech.

Na uroczystość zostały zaproszone dzieci ze środowisk najuboższych lub poszkodowanych na skutek wojny na Ukrainie wraz z opiekunami. Przybyli również goście: Krzysztof Głuchowski poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztof Koncerewicz Kierownik Gazowni w Łukowie, których bardzo serdecznie powitała Iwona Kmieć dyrektor szkoły.

Prowadząca spotkanie Katarzyna Sujka poprosiła Sławomira Domańskiego o przedstawienie historii akcji. „Gwiazdkowa Niespodzianka” jest częścią światowego przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse z USA, w ramach którego w zamożnych krajach świata przygotowuje się paczki dla dzieci (ok. 10 mln rocznie) i przesyła do 124 krajów, w tym do Polski. W naszym państwie akcja ta została zapoczątkowana w 1999 roku i polega na przekazywaniu upominków świątecznych dzieciom, szczególnie ze środowisk najuboższych lub poszkodowanych na skutek różnych wydarzeń losowych.

Na uroczystości zaprezentowała się zdolna młodzież z SP 5, która przygotowała krótki program artystyczny. Zebrani usłyszeli piosenkę „Znów wędrujemy” w wykonaniu Amelki Skorupskiej z 8b oraz podziwiali taniec Kushchy Yelyzavety z klasy 8a do ukraińskiego utworu Khrystyna Soloviy „Trymai”. Następnie przy akompaniamencie utalentowanej Niny Briukovej, przyjaciółki szkoły, ukraińskie uczennice z 8a zaśpiewały piosenkę „Ukraina to Ty” oraz „Hej Sokoły”, czym porwały publiczność do wspólnej zabawy. Uczennice z samorządu uczniowskiego zatańczyły razem ze Sławomirem Domańskim i publicznością dwa tańce: „Skrzypek” oraz „Jeruzalema”. Kulminacyjnym punktem uroczystości był moment wręczania, przez Mikołaja, prezentów przybyłym dzieciom. Każda paczka, a było ich 50, to pięknie zapakowana niespodzianka, co wzbudzało ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Na zakończenie imprezy były przemówienia zaproszonych gości, taniec pod kierunkiem pomysłodawcy imprezy Sławomira Domańskiego oraz słodki poczęstunek przygotowany przez samorząd uczniowski. „Gwiazdkowa Niespodzianka” sprawiła, że ferie dla niektórych dzieci rozpoczęły się z prezentem w ręku, a radosna atmosfera imprezy na długo zostanie w pamięci wszystkich gości.


Inf. Pras.
MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.