Siemiatycze

Haft – wystawa i spotkanie autorskie w siemiatyckiej bibliotece

Region Wt. 04.05.2021 12:07:57
04
maj 2021

Galeria „Odrobina Kultury” działająca w ramach siemiatyckiej biblioteki zaprasza na wystawę prac Teresy Stepanczenko „Użytkowy haft płaski”. Otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem autorskim odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach przy ul. Górnej 23A.

Teresa Stepanczenko urodziła się w Suwałkach, od dzieciństwa mieszka w Białymstoku. Haftem płaskim zainteresowała się bardzo wcześnie, już jako uczennica szkoły podstawowej. Przez lata doskonali swoją pasję tworząc barwne cuda na różnych tkaninach. Zgromadziła ogromną kolekcję nie tylko serwet, bieżników, obrusów, fartuszków, pościeli, torebek, sukienek ale także obrazów. W swoje prace wkłada doświadczenie, umiejętności i talent ale także serce.

Swój wolny czas dzieli nie tylko na zdobienie kolejnych płócien haftem płaskim ale także haftem richelieu i krzyżykowym. Wszystkie prace charakteryzują się starannością, dokładnością i precyzją wykonania, co dowodzi niezwykłej cierpliwości i pasji z jaką tworzy kolejne prace.

Chociaż twórczość Teresy Stepanczenko jest znana, a jej dzieła zdobią wiele domów zaprzyjaźnionych osób, po raz pierwszy prace te będzie można oglądać na wystawie.

Źródło: MBP Siemiatycze
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.