Siemiatycze

Hotel rozproszony w powiecie siemiatyckim

Region Śr. 11.05.2022 09:44:00
11
maj 2022

Czy jest jeszcze gdzieś, prawdziwa ta wieś? - aż chciałoby się zanucić docierając do wsi Rogacze położonej w gminie Milejczyce, na skraju powiatu siemiatyckiego, a jednocześnie na skraju Polski i końcu Unii Europejskiej. Niewielką wieś od granicy polsko – białoruskiej dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów, jedzie się tu przez las, starym wysłużonym brukiem.

W tym miejscu ukrytym wśród podlaskich lasów i pól powstał kompleks Hoteli Rozproszonych - Arche Siedlisko w Rogaczach. Ecoboxy stworzone z kontenerów morskich z odzysku ustawiono na siedlisku wśród jego oryginalnej zabudowy. Każdy moduł to niezależne mieszkanie składające się z dwóch sypialni, jadalni z aneksem kuchenny i łazienki. To koncepcja hotelarstwa, której na Podlasiu jeszcze nie praktykowano.
    
10 maja Arche Siedlisko w Rogaczach symbolicznie oddano do użytku zapraszając gości i mieszkańców okolicy, nie tylko wsi Rogacze ale też z Niemirowa i Mielnika.
    
Opowiadając o swoim pomyśle na Hotele Rozproszone, Władysław Grochowski prezes grupy Arche wyjaśniał, że pomysł zrodził się w czasie pandemii, gdy ludzie uciekali od tłumów i szukali izolacji. Wymyślono ekoboxy i szukano lokalizacji, wyludniającej się wsi gdzieś na wschodniej granicy. Tak trafiono do Rogacz. Wsi do której prowadzi zapomniany w świecie bruk, na którego piękno mocno zwracał uwagę prezes Arche.
    
Władysław Grochowski z prawdziwą fascynacją opowiadał, że to miejsce, gdzie mieszkają piękni ludzie odporni na cywilizację. Zapewniał, że ludzie z wielkiego świata, w wieżowców, tutaj mogą się odnaleźć.
    
By lepiej pokazać zwyczaje obyczaje i tradycje regionu zaproszono lokalnych twórców, zespoły śpiewacze i Koło Gospodyń Wiejskich Rakowianki z Milejczyc. Grupy te prawdopodobnie na stałe będą współpracować z Arche i gośćmi z wielkiego świata oferując im ekologiczną żywność, rękodzieło, czy wycieczki po okolicy. Wszyscy z nadzieją patrzą na to nowe miejsce na turystycznej mapie Podlasia, bo może być to impuls do rozwoju regionu i turystyki.






ABol/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.