Łuków

Jednogłośna decyzja łukowskich radnych

Region Pt. 26.02.2021 08:42:52
26
lut 2021

W czwartek 25 lutego odbywała się w Łukowie sesja Rady Miasta. Radni jednogłośnie poparli projekt uchwały zwalniający właścicieli lokali gastronomicznych z tzw. opłaty „korkowej”.


Projekt uchwały przedstawił radnym burmistrz Piotr Płudowski. Podczas dyskusji na sesji radny Leonard Baranowski stwierdził, że radni z klubu PiS też chcieli taki projekt przedstawić. Jak mówił, burmistrz wykazał się sprytem. Ale podkreślał jednocześnie, że pomysł na zwolnienie przedsiębiorców z opłaty „korkowej” to dobry pomysł, wart poparcia. I takie poparcie wyrazili dla tej uchwały wszyscy radni biorący udział w czwartkowych obradach.

Zwolnienie z tzw. opłaty korkowej, czyli z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży obejmie wszystkich przedsiębiorców posiadających takie zezwolenie. Pieniądze zostaną także zwrócone tym osobom, które pierwszą ratę opłaty już uiściły. W sumie w skali budżetu miasta będzie to kwota 35 tysięcy złotych.

Podczas sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski mówił też o tym, jak do tej pory pomagano przedsiębiorcom. Mówił m.in. o zwolnieniach z podatku od nieruchomości oraz o obniżeniu czynszu za wynajem lokali komunalnych. W sumie do tej pory przedsiębiorcom udzielono wsparcia na kwotę 220 tysięcy złotych.

AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.