Łuków

Kolejny tydzień ferii ŁOK

Region Wt. 24.01.2023 12:03:03
24
sty 2023

W poniedziałek, 23 stycznia w Łukowskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się zajęcia dla dzieci z II turnusu Ferii ŁOK 2023. Pierwsza część zajęć polegała na wspólnym poznaniu się oraz zabawach integracyjnych.

Dzieci tak jak poprzednią grupę odwiedzili policjanci. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, zmierzyli prędkość z jaką biegają oraz pokazali im swój samochód.

Drugą część zajęć poświęcono tematyce astronomicznej oraz eksploracji kosmosu. W ŁOK-u zagościło mobilne planetarium Planeta Anuka. Odbyły się warsztaty „Lecimy w kosmos”, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wszystkiego o statkach, lotach kosmicznych, podboju kosmosu oraz życiu w przestrzeni kosmicznej. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę astronautów podczas symulacji chodzenia po Księżycu. Mnóstwo zabawy dostarczyło również wystrzeliwanie rakiet ze specjalnej wyrzutni.

Kolejnym punktem był wyświetlony w planetarium film „Wyprawa na Ziemię”, gdzie dzieci miały okazję przenieść się w przyszłość i zobaczyć wizję bazy księżycowej na Srebrnym Globie, a następnie cofnąć w przeszłość do epoki lodowcowej i potem cofnąć jeszcze o 65 mln lat, by zobaczyć jak i czemu wyginęły na Ziemi dinozaury. Kolejny film przybliżył widowni mapę nieba, układ słoneczny, gwiazdy, gwiazdozbiory, konstelacje oraz galaktyki.

Po filmach obyły się kolejne warsztaty, tym razem o historii podboju Czerwonej Planety. Podczas warsztatów „Podbój Marsa” dzieci poznały historię wypraw na tę planetę, począwszy od pierwszego łazika 20 lat temu po współcześnie pracujące urządzenia. Pamiątką z zajęć były samodzielnie wykonane marsjańskie łaziki z materiałów, które można znaleźć w każdej kuchni.

Na zakończenie spotkania z Planetą Anuka dzieci wzięły udział w wirtualnym spacerze po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Każdy uczestnik zajęć przy użyciu gogli VR obejrzał kilkuminutowy film pokazujący wnętrze stacji kosmicznej. To było dużo niesamowitych, zaskakujących i niezapomnianych kosmicznych doświadczeń.


Inf. ŁOK
MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.