Łuków

Łuków: „Aleje” w Europie

Region Pt. 06.05.2022 09:38:28
06
maj 2022

Grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie miała okazję spędzić cztery tygodnie na praktykach zawodowych w czeskiej Ostrawie. Było to możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie Erasmus +.

W Zespole Szkół nr 1 w Łukowie podsumowano projekt „Praktyki zawodowe dla uczniów ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie”, który był realizowany i współfinansowany w ramach programu Erasmus+. Uczniowie, którzy brali udział w projekcie, otrzymali od dyrektora szkoły Tadeusza Federczyka certyfikaty. Na zagranicznych praktykach było 20 uczniów z klas trzecich technikum o profilach: technik pojazdów samochodowych, mechanik, handlowiec oraz elektryk. Spędzili oni w Ostrawie cztery tygodnie marca. Doskonalili swoje umiejętności w miejscowych zakładach pracy, zgodnie ze swoim profilem nauczania.

Jak podkreśla koordynator projektu Marek Pietrzak, Ostrawa jest prężnym ośrodkiem czeskiego handlu i przemysłu. Uczniowie realizowali więc wysokiej klasy zadania praktyczne w profilach swoich zawodów. A w wolnym czasie mogli poznać kulturę południowego sąsiada. Wybrali się na wycieczki do Brna i Pragi, a także zwiedzili Ostrawę. Mieli okazję zobaczyć miejscowy kompleks hutniczy Ostrava - Vitkovice, kibicowali miejscowej drużynie na meczu hokeja na lodzie, zwiedzili ZOO oraz próbowali swoich sił w wyścigach na torze gokartowym. Na co dzień zaś uczęszczali na siłownię i basen.

Już jest plan, aby w przyszłym roku program Erasmus był kontynuowany. Dyrektor szkoły Tadeusz Federczyk potwierdza, że został już złożony wniosek na wyjazd uczniów z łukowskich „Alej” na praktyki na Kretę.AKup/JS
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.