Łuków

Łuków: jak pierwszaki obchodziły Dzień Kota

Region Pon. 01.03.2021 09:33:32
01
mar 2021

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie obchodzili Dzień Kota. Święto to, obchodzone w naszym kraju od 2006 roku, było okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, tego dnia dzieci z klas pierwszych z pomalowanymi buźkami, kocimi uszami i z przypiętymi ogonkami zamieniły się w małe kotki. Na początek oglądały online lekcję na żywo „Święto Kota” oraz filmy edukacyjne o kotach. Na zajęciach poznały rasy i zwyczajów kotów, rysowały je i ozdabiały według własnej inwencji. Opowiadały też historyjkę o figurce kota z porcelany i pisały o niej zdania. W czasie wolnym naśladowały ruchy i dźwięki wydawane przez naszych milusińskich oraz śpiewały o nich piosenki. A na koniec odbyła się prezentacja przygotowanych strojów kota i wybór najciekawszej kreacji.

Był to ciekawy i wesoły dzień, który miał uświadomić dzieciom, że koty to przyjaciele ludzi. Zwierzęta te dają dzieciom poczucie szacunku, zainteresowania i bezpieczeństwa, a przebywanie z kotem obniża poziom stresu. Kot może być dla nich terapeutą, a jego mruczenie potęguje efekt rozluźnienia, co jest bardzo potrzebne w dobie multimediów i w okresie pandemii.
zdjęcia i informacja: SP 4 Łuków
AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.