Łuków

Łuków: kiedy jest pasja, zmienia się rzeczywistość

Region Pon. 27.09.2021 09:04:59
27
wrz 2021

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia oraz Zespołu Placówek wzięli udział w zajęciach profilaktycznych. Przygotowała je specjalnie dla nich łukowska Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

W relacji z akcji odbywającej się pod hasłem ,,Kiedy jest pasja, zmienia się rzeczywistość - czyli profilaktyka w praktyce”, czytamy:

Jak rozmawiać z młodzieżą, by czuła się wysłuchana, zrozumiana, zauważona, a jednocześnie zachęcona do podjęcia pozytywnych zmian w swoim życiu? Recepta jest prosta: przede wszystkim rozmawiać jej językiem i nie udawać. Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc organizuje spotkania z młodzieżą, i językiem rapu mówi o rzeczach ważnych. 22 września z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Łukowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Łukowie. Koncert i jednocześnie ,,super nawijka’’. Paweł Under Przewoźny – muzyk, filmowiec, mówca motywacyjny zasłuchanej młodzieży zostawił nie tylko autografy, ale również przekazał dewizę fundacji: ,,Do spełnienia marzeń wystarczy Ci pasja, serce i własne ręce!”.

Chcemy podkreślić, że wsparcie i finansowanie projektu przez MKRPA w Łukowie jest nieocenione, ponieważ umożliwia Fundacji zaangażowanie osób, które w sposób w pełni profesjonalny realizują cele podjętego zadania. Składamy serdeczne podziękowania za bezpośrednie zaangażowanie Dariuszowi Niklowi – pełnomocnikowi burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w Łukowie, który mógł obserwować jakość realizacji zadania w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Dziękujemy za wysokie standardy współpracy Maciejowi Nurzyńskiemu – członkowi MKRPA i jednocześnie radnemu Rady Miasta Łuków, który w sposób bezpośredni, promując postawy wolontariackie – zaangażował się w realizację projektu i podejmując wyzwanie ,,sztafety pokoleń’’ publicznie ,,zarapował” na szkolnej scenie z Bartosz Yelov - zachęcając młodzież do podejmowania pozytywnych wyzwań i realizacji marzeń.

Jeśli działania podejmowane przez organizacje pozarządowe w sferze pożytku publicznego mogą przynieść efekty – to tylko pod warunkiem sprawnej i życzliwej współpracy z samorządem i jednostkami podległymi. Serdecznie dziękujemy! Zarząd Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, Marcin Rychta i Beata Baran.zdjęcia i informacja: Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc
AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.