Łuków

Łuków: Kulturalna Inicjatywa Społeczna

Region Śr. 21.09.2022 10:14:13
21
wrz 2022

Zapewne wielu mieszkańców Łukowa widziało już aleję girland w parku miejskim. Ale zapewne nie wszyscy wiedzą, że jest to pomysł Kulturalnej Inicjatywy Społecznej – nowego łukowskiego stowarzyszenia, które powstało kilka miesięcy temu. Teraz stowarzyszenie planuje wykonanie nowego muralu.

Pod koniec wakacji jedna z alejek w łukowskim parku rozbłysła światłami. Aleja girland to pomysł Kulturalnej Inicjatywy Społecznej, nowego stowarzyszenia, które powstało właśnie w Łukowie. Jak mówi nam jeden z jego założycieli, Bartosz Leśkiewicz, KIS to grupa osób, które chcą zmieniać miasto i angażować do tych zmian mieszkańców. Ich pierwszy pomysł już został zrealizowany. Teraz trwa praca nad kolejnym projektem. Złożyli wniosek i otrzymali dofinansowanie na wykonanie muralu, na jednym z łukowskich osiedli.

Będzie to mural przedstawiający Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego - grafika, rysownika i publicystę, autora serii komiksowej ,,Tytus, Romek i A’Tomek’’. Papcio Chmiel był związany z Łukowem poprzez swoją matkę, z domu Mikonowicz, która mieszkała przy ul. Farfak. W wielu komiksach można odnaleźć łukowskie akcenty z czasów, kiedy Henryk Jerzy Chmielewski przebywał w Łukowie u swojej babci i pracował w lokomotywowni w czasie II Wojny Światowej.
Kiedy mural będzie gotowy, na pewno go Państwu pokażemy. POSŁUCHAJzdjęcia: Kulturalna Inicjatywa Społeczna
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.