Łuków

Łuków: spotkanie honorowych dawców krwi

Region Wt. 22.11.2022 18:47:46
22
lis 2022

Blisko sto osób wzięło udział w corocznym spotkaniu honorowych dawców krwi, które zorganizowały Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. J.S. Majewskiego. Podczas spotkania kilkoro krwiodawców zostało uhonorowanych medalami Zasłużony Dawca Krwi.

Spotkanie honorowych dawców krwi odbyło się w minioną sobotę 19 listopada. Rozpoczęła je Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Dalsza część spotkania odbywała się w auli I LO im. T. Kościuszki. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji wzięło w nim udział blisko sto osób. Wśród zaproszonych gości byli m.in. senator Stanisław Gogacz oraz przedstawiciele władz samorządowych, firm i instytucji z terenu miasta i powiatu. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim, którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi lekiem, którego nie można kupić. Kilkoro krwiodawców zostało zaś uhonorowanych medalami Zasłużony Dawca Krwi.
Spotkanie uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, uczniów łukowskiej Szkoły Muzycznej oraz kapela ,,Szwagry”.

Organizatorzy dziękują radnemu sejmiku województwa Ryszardowi Szczygłowi za fotorelację i skierowane słowa w imieniu marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

informacja: organizatorzy
zdjęcia: radny Ryszard Szczygieł
AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.