Łuków

Łuków: użytek ekologiczny

Region Śr. 22.09.2021 12:30:32
22
wrz 2021

Łukowscy radni podjęli intencyjną uchwałę o utworzeniu na terenie strzelnicy użytku ekologicznego. Z wnioskiem o podjęcie takiej decyzji zwrócił się do władz miasta jeden z mieszkańców.

Jak wyjaśnia nam burmistrz Piotr Płudowski nawiązany zostanie teraz kontakt z przyrodnikami, którzy zbadają teren strzelnicy i określą czy bytują tam owady, które powinny zostać objęte ochroną. Jeżeli wyniki badań - które mogą potrwać około roku - będą pozytywne, wówczas teren strzelnicy zostanie uznany za użytek ekologiczny, czyli można powiedzieć – zostanie objęty najniższą formą ochrony przyrody.

Tymczasem o wydzierżawienie terenu strzelnicy starało się powstałe niedawno w Łukowie Stowarzyszenie „Strzelec”. Pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły, ale uchwały w tej sprawie nie ma. Zapytaliśmy burmistrza, czy gdyby na tym terenie powstał użytek ekologiczny, to czy może tam też być strzelnica? Według burmistrza jedno nie wyklucza drugiego, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że mogą być pewne ograniczenia.

Wniosek o podjęcie intencyjnej uchwały o utworzeniu użytku ekologicznego na terenie strzelnicy skierował do Rady Miasta mieszkaniec Łukowa. Za jej przyjęciem było 17 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

zdjęcie: archiwum podlasie24

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.