Łuków

Łuków: zmiany w budżecie miasta

Region Wt. 02.03.2021 10:58:38
02
mar 2021

Uchwalony w grudniu budżet Łukowa na 2021 rok został właśnie zmieniony. Zmiany dotyczą trzech drogowych inwestycji wprowadzonych do budżetu przez 13 radnych z koalicji PiS – Przymierze dla Ziemi Łukowskiej.

Zmiany, które wprowadzono do budżetu dotyczą trzech inwestycji drogowych. Pierwsza z nich to rezygnacja z remontu ul. Makowej na rzecz remontu ulicy Chabrowej. Pierwotnie planowano ułożyć nową nawierzchnię i wybudować chodniki na obu ulicach. Po rozmowach burmistrza z radnymi i po konsultacjach z mieszkańcami ustalono, że prace drogowe zostaną przeprowadzone tylko na ulicy Chabrowej. Powstanie tam nowa nawierzchnia. To zadanie ma kosztować 165 tys. zł.

Druga inwestycja, której zakres został zmieniony, to remont ulicy Gałczyńskiego. Zrezygnowano tam z budowy chodników. Ale w zamian poszerzono zakres prac o wymianę wodociągu i dodatkową warstwę nawierzchni. Wodociąg wymieni PUIK, który na to zadanie otrzyma z budżetu miasta pożyczkę w wysokości 100 tys. zł. Dodatkowo do tej inwestycji dołożone zostanie 70 tys. zł. I w sumie będzie ona kosztować 300 tys. zł.

70 tys. zł dodane do remontu ulicy Gałczyńskiego pochodzi z inwestycji pod nazwą „Remont ul. Dmocha”. To zadanie zostało ograniczone do wykonania remontu kanalizacji deszczowej. Koszt oszacowano na 150 tys. zł. Niewykluczone, że na ul. Dmocha dojdzie też do wymiany wodociągu. Ale to zadanie powierzono już spółce PUIK, która pieniądze na ten cel będzie musiała pozyskać z zewnątrz. Będzie to zapewne pożyczka z funduszu ochrony środowiska.

Nie wszyscy radni poparli budżetowe zmiany. Przeciw byli ci radni, którzy nie poparli zmian wprowadzonych do budżetu przez koalicję PiS i Przymierze. Za zmianami w budżecie zagłosowało 12 radnych, przeciw był jeden radny, a pięciu wstrzymało się od głosu. 

O tym, dlaczego należało dokonać zmian w budżecie, przeczytacie Państwo m.in. TUTAJ

AKup [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.