Garwolin

Maciejowice: tańszy węgiel od samorządu

Region Pt. 20.01.2023 07:33:44
20
sty 2023

Zainteresowanie zakupem węgla po preferencyjnych cenach jest w gminie Maciejowice duże. Chęć nabycia dystrybuowanego przez gminę kazachskiego i kolumbijskiego paliwa wyraziło ponad 750 gospodarstw, co daje przeszło tysiąc ton węgla. Generalnie nie ma skarg mieszkańców na jakość dostarczanego opału.

Od listopada ubiegłego roku samorząd gminy Maciejowice prowadzi działania związane z zakupem i dystrybucją węgla dla mieszkańców. Logistyką i koordynacją działań z tym związanych zajmuje się powołany przez wójta zespół do spraw dystrybucji węgla. - Zainteresowanie wśród mieszkańców, można powiedzieć, było duże, bowiem wpłynęły do nas 754 wnioski na zakup preferencyjny węgla, a zapotrzebowanie na węgiel z tych złożonych wniosków wyniosło ponad 1000 ton – mówi sekretarz gminy Sebastian Kieliszek i dodaje, do gminy Maciejowice przypisana została spółka Węglokoks, z którą podpisana została umowa na sprzedaż węgla dla gminy z przeznaczeniem dla osób fizycznych w gospodarstwach domowych.

Pierwszy transport ponad 400 ton paliwa dotarł do gminy w grudniu ubiegłego roku i w tym miesiącu sprzedano przeszło 300 ton mieszkańcom. Jak zapewnia sekretarz, można było sprzedać więcej tego surowca, ale były przejściowe problemy z dostarczeniem go do gminy. Po nowym roku sytuacja się poprawiła, są zamówione kolejne transporty. - Pod koniec stycznia planujemy uruchomić drugi nabór wniosków na zakup węgla na okres do końca kwietnia. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do końca marca tak, abyśmy do końca kwietnia mogli zrealizować zamówienia i dostawy – dodaje.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z sekretarzem gminy Maciejowice Sebastianem Kieliszkiem

WJ/Maciejowice
MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.