Garwolin

Miastków Kościelny: listopadowe świętowanie /ZDJĘCIA/

Region Śr. 17.11.2021 13:48:15
17
lis 2021

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było w gminie Miastków Kościelny doniośle i patriotycznie z akcentami sportowymi.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym przez ks. kan. Adama Turemkę. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych przeszli pod pomnik Bohaterów Miastkowszczyzny, gdzie odśpiewano hymn państwowy, odbył się Apel Poległych i złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Obecni na patriotycznej uroczystości były władze samorządowe gminy z wójtem Jerzym Jaroniem i wiceprzewodniczącym RG Damianem Baranem, strażacy z pocztami sztandarowymi, harcerze z drużyny w Zgórzu, przedstawiciele instytucji i szkół z gminy, radna powiatowa, radni gminy i in.

Dwie godziny później odprawiona została Msza św. za Ojczyznę w kościele św. Anny w Zwoli Poduchownej, którą celebrował proboszcz ks. kan. Jarosław Kisieliński. Po Mszy św. przemaszerowano w asyście pocztów sztandarowych OSP Zwola i Ryczyska na cmentarz parafialny, gdzie przy tablicy upamiętniającej m.in. poległych oraz zmarłych w Katyniu i Smoleńsku, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W tej części gminnych obchodów uczestniczył wójt Jerzy Jaroń, strażacy, radni, młodzież, parafianie.

W ramach obchodów, w godzinach popołudniowych zorganizowano turniej piłkarski oldboyów na „orliku”, w którym wzięło udział 7 drużyn z trzech powiatów. Na boisku rywalizowali zawodnicy z Ryk, Stanina, Sobolewa, Żelechowa, Trojanowa, Wojcieszkowa i Miastkowa Kościelnego. Zwyciężyła drużyna oldboyów z Sobolewa.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.