Biała Podlaska

Mieszkańcy gminy Piszczac dziękowali za polny

Region Niedz. 18.09.2022 19:28:18
18
wrz 2022

Dożynki Gminy Piszczac rozpoczęły się mszą św. w intencji rolników i ich rodzin. Następnie delegacje, na czele ze starostami dożynek, przeszły na plac w centrum miejscowości, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Święto Plonów było okazją do zaprezentowania się poszczególnych sołectw oraz podziękowania rolnikom za trud ich codziennej pracy.

Gminno-parafialne Święto Plonów zgromadziło 18 września bardzo wielu mieszkańców z Gminy Piszczac, a także okolicznych miejscowości. Dożynki rozpoczęły się Mszą św.,
w intencji rolników i ich rodzin, której przewodniczył ks. Michał Oleszczuk - proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na główne miejsce uroczystości w centrum miejscowości.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych oraz duchowieństwa. Podczas Święta Plonów zaprezentowało się 12 sołectw z terenu gminy. Każde z nich przygotowało nie tylko dożynkowy wieniec, ale także stoisko, gdzie odwiedzający mogli spróbować tradycyjnych, lokalnych specjałów. A co znalazło się na stoiskach? Dodatkowo wydarzenie było okazją do podziękowania rolnikom za ich trud codziennej pracy.  – Praca rolnika jest bardzo ciężka i tylko rolnicy wiedzą, że żniwa nie kończą pracy
w gospodarstwie. Żniwa kończą pewien etap, po nim zaczyna się kolejny. Tegoroczne żniwa okazały się pomyślne. Nie było nawałnic czy innych zdarzeń atmosferycznych. Udało się zebrać o czasie zboże. Plony były obfite. I dlatego możemy się dzisiaj wspólnie z Państwem tutaj cieszyć. Trzeba włożyć serce i naprawdę dużo pracy żeby były efekty. Rolnikom nie trzeba pomagać, trzeba im tylko nie przeszkadzać. Życzę, aby te zbiory były zawsze udane i żebyście przede wszystkim mieli satysfakcję finansową z tej ciężkiej pracy – mówił podczas przemówienia wójt Kamil Kożuchowski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.