Garwolin

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego chętnie korzystają z KMZB

Region Wt. 21.06.2022 11:47:49
21
cze 2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się doskonale w powiecie garwolińskim. Tylko w tym roku mundurowi odnotowali prawie półtora tysiąca różnych zgłoszeń, z czego niemal połowa została potwierdzona. Wśród najczęściej odnotowywanych kategorii zgłoszeń były m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa /KMZB/, to narzędzie, za pomocą którego można zgłaszać bezpośredni do policji określoną kategorię zagrożenia.

- Informacje, które są prezentowane na mapach, uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Kolokwialnie mówiąc, mieszkaniec powiatu zgłasza, a policja weryfikuje w ciągu kilku dni dane zagrożenie - mówi mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że dzięki KMZB można szybko zgłosić np. nieprawidłowe oznakowanie drogi, złą organizację ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie albo przekraczanie dozwolonej prędkości. Można także przekazać informację na temat miejsc dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu, wypalania traw, niszczenia zieleni, a także na temat innych zagrożeń, które mają wpływ na bezpieczeństwo w okolicy.

- Tylko od początku tego roku policjanci z Garwolina zweryfikowali aż 1497 zgłoszeń przekazanych przez osoby, które skorzystały właśnie z KMZB, spośród nich niemal połowę potwierdziliśmy. Część zagrożeń już zostało wyeliminowanych, niektóre ze zgłoszeń policjanci przekazali do realizacji innym służbom właściwym na zakres swoich zadań. Wśród najczęściej odnotowywanych kategorii zgłoszeń w powiecie garwolińskim były zagrożenia, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym...- uzupełnia rzecznik.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z rzecznik garwolińskiej komendy policji mł. asp. Małgorzatą Pychner.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.