Łuków

Nadleśnictwo Łuków: Centrum Promocji Drewna oficjalnie otwarte

Region Czw. 23.09.2021 16:19:52
23
wrz 2021

W Nadleśnictwie Łuków powstał nowoczesny i wyjątkowy budynek. To Centrum Promocji Drewna. Jego otwarcie planowano na kwiecień 2020 roku. Ale wówczas te plany pokrzyżowała pandemia. Dziś 23 września mogło nareszcie odbyć się spotkanie, podczas którego Centrum Promocji Drewna zostało oficjalnie otwarte.

Centrum Promocji Drewna to nowoczesny budynek, zbudowany praktycznie w stu procentach z drewna i pasywny. To „drewniana perełka”, jak mówi o nim nadleśniczy Grzegorz Uss. Pomysł na powstanie budynku pojawił się w 2016 roku. Projekt przygotowało biuro architektoniczne z Lublina, a jego realizacji podjęła się firma z Żelkowa koło Siedlec. Udało się go wybudować na początku 2020 roku. I miał już wówczas być otwarty dla zwiedzających. Te plany niestety pokrzyżowała pandemia. Planowane otwarcie trzeba było przełożyć. Spotkanie, podczas którego oficjalnie otwarto Centrum Promocji Drewna, odbyło się w czwartek 23 września. W roli gospodarzy miejsca wystąpili dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Marek Roman oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Grzegorz Uss. Wśród gości, którzy przybyli na to spotkanie, obecni byli sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, parlamentarzyści, samorządowcy, leśnicy oraz przedstawiciel wykonawcy i autorki projektu budynku.

Jak zapowiada Nadleśniczy Grzegorz Uss planowane jest organizowanie dni otwartych w Centrum Promocji Drewna. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć „drewnianą perełkę” Nadleśnictwa Łuków.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.