Włodawa

Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i SG

Region Czw. 25.02.2021 12:27:21
25
lut 2021

Trzy automaty służące do nielegalnych gier hazardowych zarekwirowali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Wspólne kontrole prowadzone były we Włodawie i w powiecie włodawskim.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej oraz Straży Granicznej z Włodawy kontrolowali wytypowane miejsca, co do których mieli podejrzenia, że może się tam odbywać nielegalna działalność hazardowa.

W jednym z lokali we Włodawie funkcjonariusze ujawnili 3 automaty do gier. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter tych urządzeń.

Automaty o wartości około 36 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też telefon i gotówkę w kwocie 430 złotych.

Dalsze czynności procesowe w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze ustalają kto jest odpowiedzialny za organizowanie hazardu. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Michał Deruś
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.