Biała Podlaska

Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

Region Pt. 06.11.2020 08:51:00
06
lis 2020

Blisko 40 kg nielegalnego tytoniu przechwycili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. W działaniach kontrolnych pomagał pies służbowy Zuma.

4 listopada funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej prowadzili kontrole w oddziale jednej z firm kurierskich. W czynnościach wspierał ich pies służbowy Zuma szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Nos Zumy okazał się po raz kolejny niezawodny. We wskazanych przez psa paczkach, w których zgodnie z deklaracją miała znajdować się odzież, funkcjonariusze ujawnili nielegalny tytoń. W 10 skontrolowanych przesyłkach znajdowało się w sumie 28 kg tytoniu bez znaków akcyzy.

Kilka dni wcześniej (27 października 2020 r.), również podczas kontroli w sortowni firmy kurierskiej, funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej ujawnili ponad 11 kg tytoniu. Tytoń znajdował się w 6 przesyłkach adresowanych do różnych odbiorców na terenie kraju.

Wartość rynkowa ujawnionego tytoniu to ponad 27 tys. zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.


Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
[MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.