Biała Podlaska

Nowoczesne boiska przed ZPO w Piszczacu

Region Sob. 07.05.2022 14:02:54
07
maj 2022

Ponad 3 miliony złotych kosztowała budowa kompleksu boisk przy szkole w Piszczacu. Dodatkowo powstał kort tenisowy. Jest to jedyny taki obiekt w gminie.

Wczoraj, 6 maja odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Inwestycja kosztowała 3 mln 200 tys. złotych. Samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 90% z RPO. Podstawowy obiekt to pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, dodatkowo bieżnia i dwa boiska wielofunkcyjne do gry m.in. w koszykówkę lub siatkówkę oraz kort tenisowy. Obiekt posiada nagłośnienie oraz oświetlenie.
Pierwszym punktem uroczystego otwarcia boisk, były występy artystyczne w wykonaniu uczniów ze szkoły w Piszczacu. Następnie wszyscy udali się na obiekty sportowe, aby oficjalne je otworzyć.

Jak zaznaczył wójt Kamil Kożuchowski, z obiektu korzystają nie tylko uczniowie pobliskiej szkoły, ale także mieszkańcy gminy Piszczac oraz gmin sąsiednich. – Cieszy to, że jest coś nowego. Kto do tej pory myślał o np. gry w tenisa, musiał jechać do Białej Podlaskiej, a teraz mamy tutaj na miejscu i jest super – podkreślił wójt Kamil Kożuchowski.
Dorota Sierpatowska, dyrektor ZPO w Piszczacu powiedziała, że młodzież szkolna jest bardzo zadowolona z nowych obiektów sportowych. – Już w tym roku mamy mistrzów powiatu, wicemistrzynie województwa w biegach przełajowych. To jest kontynuowanie tradycji sportowych naszej placówki. Mieliśmy mistrza skoku wzwyż, wicemistrza w pchnięciu kulą. Osiągnięć sportowych mamy bardzo dużo – podsumowała Dorota Sierpatowska.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.