Bielsk Podlaski

Odwołano dotychczasową dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim

Region Śr. 27.01.2021 15:08:24
27
sty 2021

Potwierdziły się krążące od kilku dni pogłoski o planowanym odwołaniu dotychczasowej dyrektor bielskiego szpitala. Na posiedzeniu 27 stycznia, Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim odwołał Bożenę Grotowicz ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim.

Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze powiatu, powodem odwołania był nasilający się od ponad roku konflikt w kierownictwie jednostki, którego konsekwencją stały się pogłębiające podziały pomiędzy personelem i pracownikami szpitala, a w ostatnim okresie doszło także do ignorowania zastępcy dyrektora ds. lecznictwa przy podejmowaniu decyzji stricte z zakresu medycyny.

Według Zarządu Powiatu, takie działanie dyrektora podważa wzajemne zaufanie i burzy szacunek do przełożonych. Jest to działanie naganne szczególnie w takich instytucjach jak placówki służby zdrowia. Zarząd zdecydowanie nie akceptuje także zatrudniania osób spokrewnionych na stanowiska bezpośrednio podległe kierownikowi jednostki – czytamy w oświadczeniu.

Zarząd informuje, że wielokrotnie kierował prośby o podjęcie działań zmierzających do zakończenia konfliktu i zakończenia budowania podziałów w załodze szpitala, jednak dyrektor Grotowicz miała nie podejmować działań w tym kierunku.

27 stycznia Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim po osiągnięciu przez dyrektor Bożenę Grotowicz wieku emerytalnego odwołał ją ze stanowiska, dodając - „Doceniamy przy tym wszystkie dobre działania, które były jej udziałem w ramach pełnionej funkcji.”

Do czasu obsadzenia stanowiska przez osobę wyłonioną w konkursie, do pełnienia obowiązków dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim wyznaczono dr. Arsalana Azzaddina - zastępcę dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ w Bielsku Podlaskim.

ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.