Sport

OSiR Łuków: przydarzyła nam się ciekawa historia

Region Pt. 30.07.2021 10:26:34
30
lip 2021

Dzieci i młodzież, które spędzają wakacje pod opieką trenerów osiedlowych, wzięły udział w wycieczce do rekonstruowanego obozu partyzanckiego w Klimkach. Odwiedzili też Kompleks Rekreacyjny „Zimna Woda”. Dzień upłynął im pod hasłem „Przydarzyła się nam ciekawa historia”.

28 lipca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w ramach programu „Trener Osiedlowy” zorganizował wycieczkę pod nazwą „Przydarzyła nam się ciekawa historia”. Wzięło w niej udział 45 osób. W relacji z tej wyprawy, nadesłanej do nas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, czytamy:

Wstępem do ciekawej historii było odwiedzenie pewnego miejsca w lesie w miejscowości Klimki w gminie Łuków, gdzie zrekonstruowany został obóz partyzancki, jaki znajdował się w pobliskim rezerwacie przyrody Jata. Od kwietnia do lipca 1944 roku stacjonował tam I Batalion 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Historię tego miejsca opowiedziała Katarzyna Kuć z Urzędu Gminy Łuków.

Druga część wycieczki to gry, zabawy, korzystanie z kąpieli wodnych, kąpieli słonecznych, jak również sprzętu wodnego na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Zimna Woda” w Łukowie. Wstępem do dobrej zabawy było spotkanie z ratownikami wodnymi, obsługującymi kąpielisko „Zimna Woda”, którzy przedstawili zasady bezpiecznego korzystania z kąpieliska oraz sprzętu wodnego. Nie obyło się bez gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa stołowego czy badmintona. Po intensywnej zabawie uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla.

Wycieczka pod nazwą „Przydarzyła nam się ciekawa historia” zrealizowana została w ramach programu „Trener Osiedlowy”, który jest finansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.informacja i zdjęcie: OSiR Łuków
AKup/Js


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.