Garwolin

OSP Miętne bezkonkurencyjne /ZDJĘCIA/

Region Pon. 19.09.2022 09:46:23
19
wrz 2022

11 najlepszych zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu garwolińskiego wzięło udział w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które rozgrywano 18 września na murawie boiska sportowego w Miętnem. Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z Miętnego, Sokoła i Zwoli. Wśród kobiet triumfowały druhny z Miętnego przed drużyną z Żelechowa i Sokoła.

Powiatowe zmagania strażaków-ochotników gromadzą najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. Do rywalizacji o prymat w powiecie stanęły 3 drużyny żeńskie i 11 męskich / bez włączonych do KSRG/, które walczyły w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Ze względu na warunki atmosferyczne, sędzia główny st. kpt. Paweł Sobór podjął decyzje, aby z toru zdjąć równoważnię i ścianę. O miano najlepszej OSP i reprezentowanie powiatu w zawodach wojewódzkich walczyli druhowie ze strażackich jednostek w Gocławiu /gm. Pilawa/, Melanowie /gm. Łaskarzew/, Miętnem /gm. Garwolin/, Samorządek /gm. Górzno/, Sokoła /gm. Sobolew/, Taluby-Feliksina /gm. Garwolin, zwycięzcy poprzedniej edycji/, Wildze, Woli Starogrodzkiej /gm. Parysów/, Woli Życkiej /gm. Trojanów/, Żelechowie i Zwoli /gm. Miastków Kościelny/. Udziału w zawodach nie wzięły reprezentacje gminy Borowie, ze względu na chorobę i miasta Garwolina. Według prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Garwolinie dh Waldemara Sabaka, zawody stały na wysokim poziomie i przebiegały sprawnie. Przygotowanie jednostek i ich mobilność również wysoko ocenił komendant powiatowy PSP w Garwolinie, st. bryg. Krzysztof Tuszowski, wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Albina Łubian i wicestarosta Marek Ziędalski.

Klasyfikacja generalna /mężczyźni/:

I miejsce – OSP Miętne (93,31 pkt)
II miejsce – OSP Sokół (96,66)
III miejsce – OSP Zwola (106,91)
IV miejsce – OSP Taluba- Feliksin (107,220
V miejsce – OSP Żelechów (109,50)
VI miejsce – OSP Samorządki (111,90)
VII miejsce – OSP Melanów (116,53)
VIII miejsce – OSP Wola Życka (124,78)
IX miejsce – OSP Wola Starogrodzka (132,66)
X miejsce – OSP Wilga (147,00)
XI miejsce – OSP Gocław (152,88)

Klasyfikacja generalna /kobiety/:


I miejsce – OSP Miętne (120,63 pkt.)
II miejsce – OSP Żelechów (123,29)
III miejsce – OSP Sokół ( 126,22)

Z występów swoich drużyn zadowolony jest wójt gminy Garwolin i jednocześnie prezes ZOGm ZOSP RP Marcin Kołodziejczyk. -Wiem, że nasze jednostki OSP reprezentują bardzo wysoki poziom i myślę, że to nie koniec ich możliwości. Pracują cały czas, trenują, by być najlepszymi strażakami i wierzę, że na zawodach organizowanych na wyższym szczeblu pokażą klasę- zaznaczył.

Relacja Waldemara JaroniaCenne nagrody rzeczowe ufundowała Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego, Zarząd Województwa Mazowieckiego, samorząd powiatu garwolińskiego, Komenda Powiatowa PSP w Garwolinie, samorząd gminy Garwolin.

Oprócz wymienionych wyżej, zmagania strażaków obserwowali poseł Grzegorz Woźniak, radna wojewódzka Joanna Bala, wicedyrektor OR KRUS Michał Jaworski, przewodniczący RP Waldemar Trzaskowski, zca komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Tomasz Biernacki, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Robert Ochnio, członkowie prezydium ZOP ZOSP RP w Garwolinie, Wiesław Gąska, Jerzy Jaroń i Dariusz Grędzik, włodarze miasta Łaskarzew, gmin Łaskarzew, Parysów, Sobolew, Trojanów, prezesi, naczelnicy, komendanci oddziałów gminnych Związku OSP i inni.

Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Paweł Sobór z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie, a spikerem mł. bryg. Karol Marcinkowski, dowódca JRG PSP Garwolin.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.