Radzyń Podlaski

Otwarcie pracowni endoskopowej w Radzyniu Podlaskim

Region Czw. 24.11.2022 09:41:39
24
lis 2022

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim kładzie mocny nacisk na przeciwdziałanie różnego rodzaju chorobom. Z tego też powodu, Szpital Powiatowy w Radzyniu Podlaskim został wyposażony w nowoczesną pracownię endoskopową.

Pracownia powstała w ciągu kilku miesięcy. Kosztowała 2 mln zł. które udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 23 listopada odbyło się jej symboliczne otwarcie.

- Jest to pełnowymiarowa dwusalowa pracownia z salą wybudzeń. Lada dzień rozpoczniemy badania przesiewowe kolonoskopowe. Jest to pracownia bezpieczna, przyjazna pacjentom i personelowi – mówi Robert Lis dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Na wyposażenie pracowni endoskopii, starostwo zakupiło gastroskop za kwotę około 150 tys. złotych – mówi Szczepan Niebrzegowski Starosta Radzyński.
Pomieszczenia nowej pracowni endoskopowej w Szpitalu Powiatowym w Radzyniu Podlaskim poświecił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. W nawiązaniu do odczytanego fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza, biskup mówił, że Jezus jest Panem życia. Przychodzi z pomocą tym, którzy tego potrzebują, którzy są chorzy na duchu, jak i na ciele. Szpital zapewnia także troskę o życie duchowe i życie fizyczne – mówił Biskup Kazimierz Gurda. 

POSŁUCHAJ materiału


Podczas uroczystego otwarcia i poświęcenia pracowni endoskopowej w Szpitalu Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona pamięci wybitnego doktora Jarosława Drabko - patrona tej pracowni.


SK [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.