Garwolin

Parysów: inwestycje gminne z rządowym wsparciem

Region Pt. 26.11.2021 10:50:39
26
lis 2021

Samorząd gminy z powodzeniem pozyskuje środki pozabudżetowe na realizację kolejnych inwestycji. Za niemal pięć milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, przebudowane zostaną cztery drogi, a z projektu Cyfrowa Gmina - wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji gminnych. Niespodzianką jest zasilenie budżetu gminy półmilionowym zastrzykiem.

Z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład gmina otrzymała 4 940 000 zł, za które przeprowadzony zostanie generalny remont dróg w Kozłowie, Żabieńcu, Woli Starogrodzkiej i Łukówcu. - Przygotowujemy się właśnie do postępowania przetargowego, które powinno być rozpisane jeszcze w tym roku i w przyszłym roku będziemy realizować te zadania- mówi wójt Bożena Kwiatkowska. Z projektu Cyfrowa Gmina wpłynęło finansowe wsparcie w wysokości 124 290 zł na rozwój cyfrowy instytucji gminnych. - Posłużą te pieniądze na nowe programy komputerowe, jak również zakup nowych komputerów w gminie i jednostkach podległych- dodaje wójt. Zaskoczeniem była informacja, że gmina otrzymała półmilionową nagrodę, za zajęcie drugiego miejsca w powiecie garwolińskim w konkursie „Rosnąca odporność”.

Władze gminy nie ustają w staraniach i podejmują kolejne kroki w celu pozyskania środków z drugiego naboru programu Polski Ład. I tu liczą na blisko pięć milionów, by wyremontować następne, zniszczone odcinki dróg.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójt Bożeną Kwiatkowską POSŁUCHAJ
WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.