Garwolin

Parysów: piękne jubileusze małżeńskich par /ZDJĘCIA/

Region Pt. 16.09.2022 11:12:07
16
wrz 2022

Wyjątkowe pary z gminy Parysów świętowały złote gody i ponad sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał dziesięciu małżeństwom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a władze samorządowe zorganizowały 15 września spotkanie, które rozpoczęła uroczysta Eucharystia.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym przez proboszcza ks. kan. Włodzimierza Tendorfa, który w homilii powiedział między innymi, że wiele małżeństw powinno brać przykład z dzisiejszych jubilatów. - Wiele małżeństw, rodzin, młodych ludzi, powinno uczyć się od was, to znaczy iść drogą małżeńskiego życia w tajemnicy Chrystusa i Maryi, dźwigając krzyże, ciesząc się z radości i daru rodziny, sukcesów dzieci, wnuków, może u niektórych prawnuków, iść do domu Ojca. To jest cel i sens każdego małżeństwa. Drugi, to zrodzić i wychować potomstwo. - artykułował duchowny.

Małżonkowie, trzymając się za ręce odnowili składaną ponad pól wieku temu przysięgę nie kryjąc wzruszenia. Druga część uroczystości odbyła się w gminnej bibliotece, gdzie uczestników spotkania powitała kierowniczka USC Agnieszka Ponceleusz. Następnie wójt Bożena Kwiatkowska zwróciła się do małżeńskich par. - Te wspólnie przeżyte ponad 50, 60 i 65 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związki małżeńskie.- mówiła wójt. - Państwo daliście przykład, ja wam za to dziękuję, że staraliście się, mimo trudności. Nie było 500+ , 300+ itd. Bez tych wszystkich dodatków wychowaliście pokolenie, jedno, drugie, trzecie, czwarte, które jest również dla nas, jak dla kraju, naszą ostoją- podkreślał poseł Grzegorz Woźniak.

Jubilaci mówili, że dla nich najważniejsza w życiu jest miłość, wyrozumiałość i rodzina. W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójt gminy Bożeny Kwiatkowskiej, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w jego imieniu wręczała wójt w asyście posła Grzegorza Woźniaka, ks. Włodzimierza Tendorfa i przewodniczącego Rady Gminy Marka Bogusza.

Otrzymali je:
Albina i Zenon Baranowie
Wiesława i Ryszard Basakowie
Jadwiga i Stanisław Boguszowie
Janina i Ryszard Forysiowie
Natalia i Stanisław Jaworscy
Marianna i Adam Jedynakowie
Wanda i Jerzy Kierzkowscy
Teresa i Jan Konstantowie
Marta i Tadeusz Osiakowie
Teresa i Ludwik Zającowie

Ponad 60 lat przeżyli wspólnie:
Zofia i Andrzej Adamczykowie
Marianna i Jerzy Chabrowscy
Jadwiga i Marian Frelichowie
Janina i Bolesław Barbarczykowie
Leokadia i Paweł Dziugłowie
Krystyna i Stanisław Laskowscy
Krystyna i Stefan Mrozowie
Marianna i Zdzisław Piłkowie

Relacja Waldemara Jaronia

Z różnych przyczyn nie wszyscy jubilaci wzięli udział w gali, ale medale z pewnością otrzymają przy innej okazji. Podczas uroczystości nie zabrakło symbolicznej lampki szampana, tortu, pamiątkowych zdjęć oraz tradycyjnego „sto lat”. Spotkanie ubarwił śpiewem chór Klubu Seniora.

WJ/Parysów
MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.