Parczew

Pijany kierowca holował drugiego pijanego

Region Mon 22.02.2021 11:09:09
22
Feb 2021

Policjanci z parczewskiej drogówki w miejscowości Okalew zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących w momencie gdy jeden z nich holował pojazd drugiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący, który holował pojazd swojego kolegi miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Z kolei mężczyzna w holowanym aucie miał blisko dwa promile. Obaj zostali zatrzymani i obaj stracili już prawo jazdy.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło 19 lutego w miejscowości Okalew w gminie Milanów. Policjanci z parczewskiej drogówki zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący holował drugie auto tej samej marki. Mundurowi widząc, że pojazdy mają problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy po zaśnieżonej drodze postanowili zatrzymać je do kontroli. Podczas rozmowy z kierującym, który prowadził holujący pojazd policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 26 – latka blisko pół promila alkoholu w organizmie. Na tym kłopoty mężczyzn się nie skończyły. Policjanci przebadali też 27 – latka, który zasiadał za kierownicą holowanego auta. U niego alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni w tym momencie zakończyli dalszą jazdę i zostali zatrzymani.

Obaj trafili na komendę i obaj stracili prawo jazdy. 26 – latek, u którego poziom alkoholu nie przekroczył pół promila alkoholu będzie odpowiadał za wykroczenie i grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 27 – latek będzie odpowiadał za przestępstwo. Jemu z kolei grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Artur Łopacki

DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.