Bielsk Podlaski

Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

Region Pon. 25.01.2021 10:42:18
25
sty 2021

W rejonie sklepu spożywczego w Boćkach, ujawniony został nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający kobieta i mężczyzna uniemożliwili 44-latkowi dalszą jazdę oraz poinformowali o tym fakcie Policję. Okazało się, że kierujący hyundaiem boćkowianin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

24 stycznia przed 14, dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu nietrzeźwego kierującego w Boćkach. We wskazane miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Na miejscu okazało się, że kierujący hyundaiem mężczyzna zaparkował przed sklepem spożywczym. Wysiadając z auta, uderzył drzwiami w stojący obok peugeot. Właścicielka peugeota oraz jej partner, w trakcie rozmowy z kierowcą, wyczuli od niego woń alkoholu. O tym fakcie natychmiast poinformowali dyżurnego bielskiej Policji. Kiedy mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia, kobieta i mężczyzna uniemożliwili jemu dalszą jazdę. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali wskazanego przez zgłaszających 44-latka. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca hyundaia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Bociek stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.