Siemiatycze

PKS Nova SA obiecuje dostęp do toalet na przystanku w Siemiatyczach

Region Czw. 05.11.2020 14:05:00
05
lis 2020

Ważna informacja dla mieszkańców Siemiatycz oraz powiatu siemiatyckiego korzystających z transportu publicznego. Jest szansa na poprawę warunków podróżowania.

Spółka PKS Nova S.A, która obsługuje transport zbiorowy w województwie podlaskim, w tym w powiecie siemiatyckim, w 2017 roku sprzedała nieruchomość, na której w Siemiatyczach znajdował się dworzec autobusowy. Po trzech latach od sprzedaży okazuje się, że pomimo pozostawienia przystanku na sprzedanym terenie nie zabezpieczano interesów podróżnych. Pasażerowie nie kryli niezadowolenia, kiedy po uruchomieniu obiektu okazało się, że nowy przystanek to zaledwie tablica informacyjna, bez dostępu do toalety, bez ławek i zadaszenia dla oczekujących na autobusy.

Dyrekcja PKS Nova tłumaczy, ze właściciel nieruchomości nie uprzedził, że w nowo wybudowanym parku handlowym nie przewiduje ogólnodostępnych toalet. PKS deklaruje zmianę tej sytuacji, w uzgodnieniu z właścicielem terenu ma być ustawiona wiata wraz z ławkami dla podróżnych, mają być też udostępnione toalety.

W korespondencji nadesłanej do naszej redakcji czytamy: „Wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów i, aby naprawić błędy poprzedniego Zarządu i zapewnić podróżnym dogodne warunki na dworcu autobusowym, Spółka podjęła zdecydowane działania. W związku z powyższym, w uzgodnieniu z Właścicielem terenu zostanie ustawiona wiata wraz z ławkami dla podróżnych oraz udostępnimy toalety znajdujące się na terenie obiektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi pasażerowie będą mieli zapewniony komfort, którego wcześniej nie mieli. Działając zgodnie z naszą polityką, chcemy dołożyć wszelkich starań, aby świadczone przez naszą firmę usługi były w pełni dostosowane do potrzeb podróżujących i gwarantowały przy tym bezpieczną podróż i odpowiedni poziom usług.”

Na antenie Radia Podlasie oraz w portalu podlasie24.pl wielokrotnie podejmowaliśmy ten temat, zwracaliśmy się w tej sprawie do dyrekcji PKS Nova, marszałka województwa podlaskiego i członków zarządu województwa. Obecne deklaracje PKS Nova potwierdzają skuteczność tych działań. Sprawie nadal będziemy się przyglądać, by nie skończyło się tylko na deklaracjach i dobrych chęciach.

ABol/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.