Garwolin

Pomaganie za jechanie

Region Pt. 06.05.2022 12:48:09
06
maj 2022

Żyć z pasją, pomagając innym to wyzwanie, z którym na co dzień mierzą się Michał Majchrzak i Witek Sobczak – twórcy projektu rowerowego Pomaganie za Jechanie. W tym roku ruszy już czwarta edycja akcji, podczas której, licząca kilkanaście osób ekipa, przejedzie w sztafecie trasę wzdłuż granic Polski, zbierając w ten sposób fundusze na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji Bread of Life.

O akcji pisze Michał Majchrzak:

Trochę historii, czyli jak się wszystko zaczęło


Pierwsza zorganizowana przez nas akcja charytatywna odbyła się w 2018 roku. Trasa obejmowała prawie 900 km, a jechaliśmy ze Świnoujścia do Karpacza. Uzbieraliśmy wtedy niespełna 5 tysięcy złotych. Może nie jest to imponująca suma, jednak jak na prostych, nieznanych ludzi to i tak był to dla nas ogromny sukces! Kwota została przeznaczona na rehabilitację i wystarczyła na 2 miesiące terapii Wiktorii cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce.

Druga edycja z 2019 roku przebiegała na trasie Karpacz - Bieszczadzki Park Narodowy. Była to bardzo ekstremalna wyprawa - wymagająca dużo siły i determinacji. Z każdą edycją staramy się być bardziej profesjonalni, dzięki czemu uzyskaliśmy patronaty honorowe i medialne. Trzecia edycja nie doszła do skutku z powodu pandemii wirusa, dlatego rok 2020 rozczarowani przesiedzieliśmy w domu.

Jednak w 2021 roku powróciliśmy z trzecią odsłoną naszej akcji. Ruszając z Elbląga i kierując się na wschód a potem na południe, przemierzyliśmy trasę ok 1450 km, dojechaliśmy aż za Wolę Uhruską i przez Sandomierz, Kielce, Częstochowę wróciliśmy do domu. Rok temu nie dość, że pokonaliśmy nasze słabości, to uzbieraliśmy 22,800 zł. Był to ogromny i niespodziewany sukces. Poprzednia edycja dedykowana była Julii z Nowych Skalmierzyc oraz dla braciom Dawidowi i Bolkowi z Kalisza.
Co planujemy w tym roku?

Przed nami już 4 edycja, podczas której postanowiliśmy oddać trasę w ręce osób, które wcześniej obserwowały nasze zmagania. Tak powstała rowerowa sztafeta dookoła naszego pięknego kraju.

Na liczącą ponad 3600 km trasę wyruszą: Renata, Michał, Iza, Krzysztof, Rafał, Maciej, Michał, Witek, Ronald, Patryk, Marlena, Anna, Dominik oraz Iza. Jest to dla nas ogromne wyzwanie, ale również spełnienie podróżniczych marzeń oraz szansa na ogromną pomoc Julii i Karolowi.

Mamy ogromne zaplecze patronatu honorowego w tym Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, a także patronaty medialne między innymi Katolickiego Radia Podlasie.
Startujemy 25 czerwca z Karpacza i zamierzamy w nieco ponad miesiąc objechać Polskę. Na trasie towarzyszyć nam będzie wykonany na szydełku Helpuś, który został zaprojektowany przez małego Igora w ogłoszonym przez nas konkursie plastycznym, zaś wykonania podjęła się pani Anna. Po zakończeniu sztafety maskotka zostanie zlicytowana na rzecz akcji.

Wierzymy, że uda nam się pokonać granicę finansową i uzbierać jeszcze więcej środków dla naszych małych bohaterów. Na co dzień pracujemy jako fizjoterapeuta oraz oligofrenopedagog, stąd znamy potrzeby rodzin zajmujących się chorymi i tym bardziej chcemy pomóc.

Jak można nam pomóc?

Pragniemy nadmienić, że podczas jazdy mamy ze sobą tylko namiot oraz najpotrzebniejsze rzeczy. W pierwszej kolejności schronienia i noclegu szukamy w parafiach i kościołach, co spotyka się z bardzo miłą reakcją. Często możemy rozłożyć namiot na terenie parafii, umyć się i nierzadko dostaniemy coś do jedzenia. W ten sposób poznaliśmy pochodzące z Pilawy w powiecie garwolińskim Marlenę i Annę, które w tym roku współtworzą naszą sztafetę. Bardzo miłe, ubiegłoroczne spotkanie w Woli Uhruskiej u ks. Sławomira Ochnika zaowocowało współpracą i rozszerzeniem naszej akcji na inne regiony Polski, co stanowi również jeden z naszych tegorocznych celów. Mamy także nadzieję, że przemierzając naszą trasę spotkamy się z taką samą życzliwością i gościnnością.

Chcielibyśmy, aby o naszej akcji dowiedziało się jak największe grono odbiorców, co mamy nadzieję, że przełoży się na pomoc finansową dla trzynastoletniej Julii, która zmaga się z padaczką lekooporną oraz cierpiącego na SMA Karola.

Szukamy także sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć akcję, wpłacając pieniądze za przejechane przez nas kilometry na konto, które pod koniec maja zostanie aktywowane. W zamian oferujemy przekazanie informacji o współpracy do mediów, social mediów, umieszczenie logo na naszych stronach.

Zachęcamy do polubienia fanpage’a na Facebooku i śledzenia na bieżąco przebiegu akcji - https://www.facebook.com/MultiRuch/ - Pomaganie Za Jechanie oraz zapraszamy na stronę www.pomaganiezajechanie.orgMichał Majchrzak

red. xPB

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.