Garwolin

Powiat garwoliński: nie tylko inwestycje infrastrukturalne

Region Sob. 21.01.2023 09:41:06
21
sty 2023

W ubiegłym roku powiat garwoliński był organizatorem lub współorganizatorem i sfinansował około trzydzieści wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wśród nich było kilka dużych imprez plenerowych skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich, seniorów czy sportowców oraz wiele mniejszych.

- Rok 2022 obfitował w szereg wydarzeń kulturalnych, które organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy. Było to około 30 wydarzeń kulturalnych i sportowych. Do tego należy doliczyć również wydarzenia, które odbywały się w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Wraz z samorządem miasta Garwolina organizowaliśmy rocznice naszych świąt państwowych m.in. Konstytucji 3 Maja, 11 Listopada czy obchody Bitwy Warszawskiej, pamiętaliśmy o rocznicach, podtrzymywaliśmy pamięć o wydarzeniach z naszej historii i kształtowaliśmy patriotyzm- mówi wicestarosta Marek Ziędalski.

Samorząd powiatu zorganizował Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego, który kolejny raz odniósł sukces i przyciągnął rzesze mieszkańców nie tylko powiatu. Podobnie było podczas organizowanych wspólnie z gminą Maciejowice dożynek powiatowych w Podłężu. Powiat zapraszał na wspólne spotkania gospodynie z KGW, bowiem powiat garwoliński Kołami Gospodyń Wiejskich stoi, sołtysów, czy seniorów. Strażacy rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych, samorządowcy podczas zmagań sportowych w piłkę nożną i siatkową.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wicestarostą Markiem ZiędalskimWJ/Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.